Служба автомобільних доріг
у Волинській області

» Прес-центр » новини » Волинські дорожники до повені готові

Волинські дорожники до повені готові

Для забезпечення своєчасної підготовки до пропуску льодоходу та весняної повені, вжиття необхідних заходів для захисту штучних споруд і інших об’єктів на дорогах загального користування підготовлено та введено в дію Розпорядження Служби автомобільних доріг у Волинській області "Про підготовку дорожніх організацій до пропуску льодоходу та весняної повені 2018 рок". Розроблено та затверджено план організаційних та практичних заходів щодо дій під час пропуску льодоходу та повені 2018 року. При САД у Волинській області створено оперативний штаб з безпечного пропуску льодоходу та паводку. Визначено необхідні заходи, виконавців, та призначено відповідальних керівників робіт з пропуску льодоходу та повені. Налагоджено зв'язок з комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, Волинським обласним управлінням водних ресурсів, Волинським центром з гідрометеорології та іншими відповідальними службами.

Згідно аналізу повеневої ситуації минулих років, визначено місця імовірного виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з підтопленням окремих ділянок автомобільних доріг уточнено розрахунки сил та засобів аварійно-відновлювальних формувань необхідних для проведення запобіжних заходів і виконання робіт з ліквідації наслідків льодоходу та весняної повені, визначено перелік мостів на дорогах загального користування, що перебуватимуть під постійним наглядом, пальові опори яких розташовані в руслах річок, і можуть бути піддані руйнуванню під тиском товщі льоду та його підняття, а також перед якими можуть створюватися затори під час проходження льодоходу.

Виробничі підрозділи ДП "Волинський облавтодор" та ПАТ "Ковельське ШБУ-63" проводиться огляд штучних споруд на річках області, та за їх результатами проводиться розчистка від наносів і сторонніх предметів отворів водопропускних труб та русла на підходах до них.

Забезпечено цілодобове чергування відповідальних працівників у службі автодоріг, філіях ДП "Волинський облавтодор" та ПАТ "Ковельське ШБУ-63". а для проведення ремонтних робіт, пов’язаних з ліквідацією їх наслідків НС створено відповідні бригади, які забезпечені транспортними засобами та інструментами, теплим спецодягом та взуттям, визначені місця обігріву робітників.

Рівень води в річках та ситуація на дорогах області постійно знаходиться на контролі в Службі автомобільних доріг у Волинській області, а також відповідальних працівників підрядної організації ДП "Волинський облавтодор".