Служба автомобільних доріг
у Волинській області

» Прес-центр » новини » Україна і Польща мають творити майбутнє нової Європи разом

Україна і Польща мають творити майбутнє нової Європи разом

З часів трагічних подій українсько-польського конфлікту 1943-1944 років минуло 75 років. Для вшанування пам’яті загиблих, Президент України Петро Порошенко 8 липня 2018 року приїхав на Волинь. Поминальні заходи за його участю проходили в селі Гончий Брід Ковельського району.

Цього ж дня на запрошення української громади Президент України здійснив робочий візит до Республіки Польща. Зокрема, в селі Сагринь Люблінського воєводства відбулося відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Окрім того, Петро Олексійович взяв участь у богослужінні за загиблими українцями, а також зустрівся з представниками української громади Польщі.

Натомість президент Польщі Анджей Дуда свое перебування на Волині розпочав із спільної поминальної молитви у Луцьку в Кафедральному соборі святих Апостолів Петра і Павла за усіма жертвами людської ненависті в часи Другої світової війни та Трагічних подій на Волині 1943 року. Далі його шлях проліг до селища Олика Ківерцівського району. Тут він відвідав костел і кладовище для молитви й після цього виступив перед пресою.

Дорожники Волині доклали усіх зусиль, щоб забезпечити комфортний проїзд президентських кортежів. Зазначимо, що зараз на завершальному етапі перебуває поточний середній ремонт дороги Устилуг-Луцьк-Рівне, яка веде до Республіки Польща.