Служба автомобільних доріг
у Волинській області

» Прес-центр » новини » У Волинській області запрацював по-новому ще один комплекс габаритно-вагового контролю

У Волинській області запрацював по-новому ще один комплекс габаритно-вагового контролю

Руйнуванню доріг великоваговим транспортом запобігають інспектори Державної служби України з безпеки на транспорті, ДП «Волинський облавтодор», Національної поліції спільно з представниками громадськості.

Майданчик для комплексу габаритно-вагового контролю  обладнали на автодорозі Н-22 Устилуг-Луцьк-Рівне на км 27+750. Роботи з облаштування виконали працівники ДП «Волинський облавтодор» та ТзОВ "РБП ТРАНС-МОСТ".

 

Зазначимо, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 869 внесено зміни до пункту 22.5 Правил дорожнього руху в частині заборони руху транспортних засобів та їх составів з навантаженням на  одиночну вісь понад  11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Крім того, забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Нагадуємо перевізникам і водіям, що під час здійснення габаритно-вагового контролю, згідно Правил дорожнього руху, на вимогу працівника пункту габаритно-вагового контролю або працівника МВС водій вантажного автомобіля (в тому числі механічного транспортного засобу) повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також:

а) передати для перевірки документи, зазначені в підпунктах «а», «б» і «г» пункту 2.1 цих Правил;

       б) надати транспортний засіб та причіп (за наявності) для вагового та/або габаритного контролю відповідно до встановленої процедури.

2.4-2. У разі виявлення під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових та/або габаритних параметрів установленим нормам і правилам рух такого транспортного засобу та/або причепу забороняється до отримання в установленому порядку дозволу на проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, про що складається відповідний акт.

Щоб зняти можливі непорозуміння, звертаємо увагу перевізників і водіїв, що здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів передбачено: Законом України «Про автомобільний транспорт»; Законом України «Про дорожній рух»; Правилами дорожнього рух затвердженими постановою Кабінету Міністрів від 10 жовтня 2001 року (зі змінами); Постановою Кабінету Міністрів від 27 червня 2007 року № 879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування».