Служба автомобільних доріг
у Волинській області

» Прес-центр » новини » Місцеві дороги – місцевій владі

Місцеві дороги – місцевій владі

Передача доріг місцевого значення на місцевий рівень – це грамотний підхід до управління дорожнім господарством країни, - така позиція  керівника Укравтодору Славоміра Новака. Чіткий розподіл сфер відповідальності між центральними органами та місцевою владою є європейською практикою, яка дозволяє грамотно розпоряджатися коштами та ефективно здійснювати утримання та ремонт доріг.

Уже з 1 січня 2018 року до сфери відповідальності керівників областей, голів районних та селищних рад перейдуть функції управління дорожнім господарством в загальному обсязі 120 000 км. На Волині планується передати місцевій владі 4 399.6 км.

Нині для реалізації плану заходів з передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління Волинської обласної державної адміністрації проведено інвентаризацію доріг загального користування місцевого значення, підготовлено усі необхідні документи для передачі.

В облдержадміністрації переконані, що передача доріг на місцевий рівень сприятиме ефективному управлінню шляхом оперативного прийняття керівними органами відповідних рішень.

Таке нововведення, відповідно до збільшення повноважень, вимагає реорганізації структури департаменту інфраструктури та туризму ОДА. У зв’язку з цим в його межах було створено нове управління економіки та фінансів.

Фінансування на ремонти та утримання державних шляхів надходитиме з Дорожнього фонду, який запрацює з початку 2018 року та буде наповнюватись з трьох джерел: акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти і з імпортованих на митну територію України транспорту і шин. Ці грошові надходження не можна буде використати на щось інше, крім ремонту доріг. На повну фонд почне працювати у 2020 році. У 2018 році тільки 50% податків будуть направлені на дороги, в 2019 - 75%, а в 2020-му - 100%

Попередньо проект бюджету передбачає 430 мільйонів гривень на проведення ремонтів автошляхів області.