Служба автомобільних доріг
у Волинській області

» Прес-центр » новини » Габаритно-вагові комплекси на сторожі волинських доріг

Габаритно-вагові комплекси на сторожі волинських доріг

Співробітники управління Укртрансінспекції у Волинській області отримали два габаритно-вагові комплекси, які будуть використані для здійснення габаритно-вагового контролю.

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 869 внесено зміни до пункту 22.5 Правил дорожнього руху в частині заборони руху транспортних засобів та їх составів з навантаженням на  одиночну вісь понад  11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється. Крім того, забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

Світлина від Волинська обласна державна адміністрація.

Автомобілі оснащені вагами, в комплект входить дві вантажні плити, на які буде заїжджати автомобіль, а комп’ютер  фіксуватиме інформацію про вагу транспортного засобу, яка видаватиметься у вигляді чека зважування. Це дозволить перевірити, чи вагові параметри великовагового автомобіля знаходяться в дозволених межах.

Також автомобіль обладнаний телескопічною лінійкою для визначення висоти транспортного засобу. Технічні характеристики комплексу дозволяють здійснювати контроль у температурному режимі від -10 градусів до +40.

До кінця року волиняни отримають ще один такий комплекс.